Budva

Penthouse Grand Suite - Avala Resort

Premium apartman u Budva (Budva Područje), Montenegro Coastline
Cijena na upit

Na istoj lokaciji

Pregled

5 + 7 Gosti
2 spavaće sobe
3 kupatila
397 m2
Besplatni Wi-Fi
Besplatni parking
Konferencijska sala

Penthouse Grand Suite, Avala Resort, je prostrana i luksuzna vila za iznajmljivanje u Crnoj Gori pogodna za velikie događaje. Gotovo beskrajna lista sadržaja, uključujući ogromnu terasu od 297 m2, čini ga idealnim za posebne prilike ili čak mala vjenčanja.

Galerija fotografija

Sadržaji i usluge

Ovde ćete pronaći sveobuhvatan prikaz sadržaja i usluga nekretnine koju ste odabrali. Javite ako Vam je još nešto potrebno.

Kreveti i kupatila

Prvi sprat

Bedroom 1

King bed

Bedroom 2

King bed

Sadržaji

Bazen&Wellness

  • Ležaljke
  • Suncobrani
  • Fen za kosu

Dnevni boravak & Trpezarija

  • Sofa
  • Fotelje
  • Trpezarija

Bašta&terasa

  • Terasa&patio

Kuhinja

  • Kuhinjske potrepštine
  • Pećnica
  • Šporet
  • Mašina za suđe

Održavanje prostora

  • Toaletni pribor

Zdravlje&sigurnost

  • Sef

Lokacija i područje

Na mapi ispod pogledaj tačnu lokaciju vile, prilazne puteve kao i obližnje znamenitosti.

Udaljenost

Najbliži aerodrom
Tivat airport
21.5 km
Najbliža plaža
Ričardova glava beach
50.0 m

Budva

Obimni arheološki dokazi svrstavaju Budvu među najstarija urbana naselja na jadranskoj obali. Značajni dokumentarni dokazi pružaju istorijske reference koje datiraju iz 5. veka pre nove ere.

Ilirski šlem iz Budve (4. vek p.n.e.)

Stari grad 1615.
Legenda priča da je Buto (Bouthoē - Bouthoe) osnovao Kadmo, osnivač Tebe, Grčka, kada je prognan iz Tebe, pronašavši utočište na ovom mestu za sebe i njegovu ženu, boginju Harmoniju.

Grčka kolonizacija Jadrana počela je u 4. veku pre nove ere, kada je na mestu Budve osnovano Emporijum. U 2. veku pre nove ere područje Budve ulazi u sastav Rimskog carstva. Padom Carstva i njegovom podelom na Istok i Zapad, odbrambena barijera koja je razdvajala dve sile prošla je preko ovog područja, ostavljajući trajni uticaj na istoriju i kulturu ovog grada.

U 6. veku Budva je bila deo Vizantijskog carstva, a u naredna dva veka na to područje počinju da pristižu Sloveni i, u manjoj meri, Avari, mešajući se sa starosedelačkim rimskim stanovništvom. Budvanski zaliv je navodno bio poznat kao Avarorum sinus (Avarski zaliv) tokom upada Avara. 841. godine, Budvu su opljačkali muslimanski Saraceni, koji su opustošili ovu oblast.

U ranom srednjem veku Budvom su vladali nizovi dokljanskih kraljeva, kao i srpskih i zetanskih aristokrata.



Venecijanske zidine Budue (Budva) na razglednici iz 1900

Oko 1200. postao je sedište rimokatoličke eparhije Budua, koja je trajala do 1828. godine i nominalno je oživela kao latinska titularna biskupija. Mlečani su vladali gradom skoro 400 godina, od 1420. do 1797. Budva, koja se u tim vekovima zvala Budua, bila je deo regiona Mletačke Republike Albanije Veneta i bila je utvrđena moćnim venecijanskim zidinama protiv osmanskih osvajanja. Prema istoričaru Luiđiju Paulučiju u svojoj knjizi „Le Bocche di Cattaro nel 1810“ (Bokokotorski zaliv 1810. godine), većina stanovništva govorila je venecijanskim jezikom sve do početka 19. veka. Jedan od najpoznatijih pozorišnih libretista i kompozitora, Kristoforo Ivanovič, rođen je u venecijanskom Buduu.

Padom Venecijanske Republike 1797. Budva je došla pod vlast Habzburške monarhije. Tokom Napoleonovih ratova, crnogorske snage savezničke sa Rusijom preuzele su kontrolu nad gradom 1806. godine, da bi grad prepustile Francuskoj 1807. Francuska je vlast trajala do 1813. godine, kada je Budva (zajedno sa Bokom Kotorskom) pripala Austrijskom carstvu, koja je je ostao pod kontrolom grada narednih 100 godina.

Unija Boke Kotorske (i Budve) sa Crnom Gorom trajala je kratko (1813–1814), ali je od 1814. do kraja Prvog svetskog rata 1918. Budva ostala pod Austrougarskom. U blizini je podignuta najjužnija tvrđava u Austrougarskoj, tvrđava Kosmač, koja je čuvala put od Budve do Cetinja. Nakon rata, srpska vojska je ušla u Budvu nakon što su je napustile austrijske snage i došla pod Kraljevinu Jugoslaviju.

1941. godine, sa početkom Drugog svetskog rata, Budva je pripojena Kraljevini Italiji. Budva je konačno oslobođena od vlasti Osovine 22. novembra 1944. godine i uključena u sastav Socijalističke Republike Crne Gore (koja je bila dio Socijalističke Federativne Republike Jugoslavije).

Katastrofalan zemljotres pogodio je Budvu 15. aprila 1979. godine. Veliki dio starog grada je devastiran, ali danas ima malo dokaza o katastrofi – skoro sve zgrade su vraćene u prvobitni oblik.
Crna Gora je postala nezavisna država 2006. godine, sa Budvom kao primarnom turističkom destinacijom.


Sveti Stefan Island

Sveti Stefan je kultno ostrvo koje se nalazi na jadranskoj obali Crne Gore. Ostrvo se nalazi na Budvanskoj rivijeri, dijelu crnogorske obale poznatom po svojim živopisnim plažama, čistom moru i istorijskim znamenitostima. Sveti Stefan je jedinstvena i idilična lokacija koja je tokom godina plijenila srca mnogih posjetilaca i nastavlja da bude destinacija koju moraju posjetiti svi koji posjećuju Crnu Goru.

Istorija Svetog Stefana

Istorija Svetog Stefana datira još od 15. veka kada se prvi put pominje u istorijskim zapisima. U to vrijeme ostrvo je služilo kao ribarsko selo, ali je kasnije pretvoreno u utvrđeni grad kako bi ga zaštitilo od gusarskih napada. Tokom 20. vijeka Sveti Stefan je postao popularna turistička destinacija i posjećivali su ga mnogi poznati ljudi, uključujući filmske zvijezde i političare. Šezdesetih godina prošlog stoljeća ostrvo je otvoreno u ekskluzivni hotel, koji je tada postao jedan od najtraženijih hotela na svijetu.

Geografija Svetog Stefana

Sveti Stefan je malo ostrvo koje se nalazi na obali Crne Gore. S kopnom je povezan uskom prevlakom, što ostrvu daje jedinstven oblik. Samo ostrvo je veličine samo 12.400 kvadratnih metara i dom je srednjovjekovne tvrđave i ribarskog sela. Plaže ostrva poznate su po kristalno čistom moru i netaknutom bijelom pijesku, što ga čini popularnom destinacijom za one koji traže sunce.

Kultura i turizam na Svetom Stefanu

Sveti Stefan je kulturno središte Crne Gore, jer se može pohvaliti bogatom istorijom i jedinstvenim šarmom koji privlači posjetioce iz cijelog svijeta. Srednjovjekovna tvrđava ostrva svjedoči o njegovoj prošlosti, a posjetioci mogu istražiti njegove uske ulice, stare zgrade i istorijske znamenitosti. Ribarsko selo na ostrvu je fascinantno mjesto za posjetu, jer je dom mnogih tradicionalnih crnogorskih kuća, koje su izgrađene od kamena i imaju krovove od crvenih cigli.

Turizam je primarna djelatnost na ostrvu, a posjetitelji mogu uživati u širokom spektru aktivnosti, uključujući plivanje, sunčanje i sportove na vodi. Hoteli na ostrvu nude luksuzan smještaj i izuzetnu uslugu, što je idealno odredište za one koji traže vrhunsko iskustvo odmora. Posjetioci takođe mogu krenuti na izlete brodom kako bi istražili obližnje uvale i uvale, ili posjetili obližnji grad Budvu, koji je poznat po živahnom noćnom životu i kulturnim atrakcijama.

Zaključak

Sveti Stefan je dragulj Crne Gore, destinacija koja spaja istoriju, kulturu i prirodne ljepote na jedinstven i zadivljujući način. Mala veličina ostrva negira njegov značaj, jer je igralo važnu ulogu u istoriji zemlje i nastavlja da bude popularna destinacija za posetioce iz cijelog svijeta. Bilo da tražite miran bijeg ili odmor ispunjen avanturom, Sveti Stefan ima za svakoga ponešto, što ga čini destinacijom koju morate posjetiti za sve koji putuju u Crnu Goru.



Grad Teatar Budva

Grad teatar Budva teatar Grad Budva je godišnji festival koji slavi kulturu i umjetnost u gradu Budvi, Crna Gora. Festival ima dugu i bogatu istoriju, a osnovan je osamdesetih godina prošlog veka kao platforma za umetnike i izvođače da pokažu svoje talente i promovišu kulturnu baštinu Budve. Festival je danas jedan od najvažnijih kulturnih događaja u Crnoj Gori, koji privlači posjetioce iz cijelog svijeta i pruža platformu umjetnicima da prikažu svoj rad.

Istorijat Grad teatra Budva Teatar Grad Budva

Festival Grad teatar Budva teatar Grad Budva prvi put je održan 1987. godine i od tada je postao sastavni dio kulturnog pejzaža Crne Gore. Festival je osnovan sa ciljem promocije kulturnog nasljeđa Budve i pružanja platforme umjetnicima i izvođačima da pokažu svoje talente. Tokom godina, festival je postao sve popularniji i postao jedan od najvažnijih kulturnih događaja u zemlji.

Prekretnice i predstave

Festival ima širok spektar predstava, uključujući predstave, plesne predstave i muzičke koncerte. Festival se održava na različitim lokacijama širom Budve, uključujući pozorišta, parkove i javne trgove. Program festivala se mijenja svake godine, a posjetioce očekuje raznolik spektar predstava koje odražavaju kulturnu raznolikost Crne Gore.

Neke od najznačajnijih predstava u istoriji festivala su „Smrt Smail Age Čengića“ Dušana Kovačevića i „Ćelavi sopran“ Ežena Joneska. Ostali zapaženi nastupi su uključivali tradicionalne crnogorske igre, moderne plesne predstave i muzičke koncerte na kojima su nastupili domaći i međunarodni muzičari.

Uticaj na kulturu i turizam

Festival Grad teatar Budva Teatar Grad Budva imao je značajan uticaj na kulturu i turizam Crne Gore. Festival je postao važna platforma za umjetnike i izvođače da prikažu svoj rad i pomogao je u promociji kulturnog nasljeđa Budve. Festival je takođe privukao posetioce iz celog sveta, pomažući da se podstakne lokalna ekonomija i promoviše grad kao kulturna destinacija.

Pored kulturnog uticaja, festival je odigrao i važnu ulogu u promociji turizma u Budvi. Festival privlači posetioce iz celog sveta, od kojih mnogi ostaju u gradu nekoliko dana ili više. Ovo je pomoglo da se podstakne lokalna ekonomija i dovela do razvoja napredne turističke industrije u Budvi.

Zaključak

Festival Grad teatar Budva Teatar Grad Budva je proslava kulture i umjetnosti u Crnoj Gori. Duga i bogata istorija festivala, raznovrstan program nastupa i značajan uticaj na kulturu i turizam Budve čine ga jednim od najznačajnijih kulturnih događaja u zemlji. Za sve zainteresovane da dožive bogatu kulturnu baštinu Crne Gore, festival Grad teatar Budva Teatar Grad Budva ne treba propustiti.

Aerodrom Tivat

Aerodrom Tivat  (IATA: TIV, ICAO: LYTV) je međunarodni aerodrom u Tivtu, primorskom gradu u Crnoj Gori koji opslužuje primorje Crne Gore i susjedna područja.

Vebsajt aerodroma
Aerodrom odlaska Pon Uto Mi Čet Pet Sub Ned
Belgrade
Kraljevo
Nis
Istanbul
Paris
Copenhagen
Oslo
Manchester
London
Ljubljana
Prague
Brno
Banja Luka
Vienna
Stockholm
Berlin
Frankfurt
Munich
Luxembourg
Geneva
Zurich
Bari
Dubai
Yerevan
Tel Aviv
Kuwait
Katowice
Brussels
Tashkent

Aerodrom Podgorica

Aerodrom Podgorica (poznat i kao aerodrom Golubovci; IATA: TGD, ICAO: LYPG) se nalazi u Golubovcima, 12km južno od glavnog grada Crne Gore, Podgorice.

Vebsajt aerodroma
Aerodrom odlaska Pon Uto Mi Čet Pet Sub Ned
Athens
Barcelona
Madrid
Belgrade
Berlin
Dortmund
Frankfurt am Main
Memmingen
Brussels
Charleroi
Istanbul
Ankara
Izimir
Krakow
Warsaw
Gdansk
London
Manchester
Vienna
Vienna
Budapest
Ljubljana
Milan
Rome
Zagreb
Lyon
Paris
Nantes
Zürich
Bratislava
Copenhagen
Luxembourg
Almaty
Astana
Cairo
Tel Aviv

Aerodrom Dubrovnik

Međunarodni aerodrom u Dubrovniku (IATA: DBV, ICAO: LDDU) je jedan od većih međunarodnih aerodroma u Hrvatskoj. Aerdrom se nalazi u Ćilipima, na 13km južno od Starog grada Dubrovnika.

Vebsajt aerodroma
Aerodrom odlaska Pon Uto Mi Čet Pet Sub Ned
Amsterdam
Rotterdam
Stockholm
Athens
Barcelona
Madrid
Belgrade
Berlin
Düsseldorf
Frankfurt
Munich
Bergen
Oslo
Birmingham
Bristol
Edinburgh
London
Luton
Manchester
Bordeaux
Paris
Lyon
Marseille
Nantes
Toulouse
Lille
Brisel
Copenhagen
Dublin
Belfast
Rome
Naples
Venice
Bolzano
Helsinki
Istanbul
Prague
Riga
Vilnius
Warsaw
Zürich
Vienna
Luxemburg

Aerodrom Tirana

Međunarodni aerodrom Majka Tereza (IATA: TIA, ICAO: LATI). To je najveći i jedini međunarodni aerodrom u Albaniji.

Vebsajt aerodroma
Aerodrom odlaska Pon Uto Mi Čet Pet Sub Ned
Vienna
Nikola Tesla- Belgrade
London
Atina
Athens
Rhodes
Barcelona
Madrid
Paris
Lyon
Nice
Warsaw
Katowice
Wroclaw
Istanbul
Antalya
Bodrum
Venice
Milan
Ancona
Treviso
Turin
Pescara
Verona
Dorrtmund
Berlin
Frankfurt
Munich
Hamburg
Memmingen
Budapest
Brussels
Stockholm
Zürich
Geneva
Lisbon
Riga
Sharm El Sheikh
Sarajevo
Dammam
Bahrain
Tunis
Abu Dhabi
Prague

Šta je dobro da znate

Prvo dobre vijesti (a ima ih dosta)

    • Ovo je možda i najljepši dio obale u svako doba godine, gdje možete da uživate u predjelima kakvi se obično viđaju samo u brošurama za odmor. Toplo plavo more, skrivene uvale, okomite planine koje se nadvijaju nad morem predstavljaju skoro jedinstven kontrast kakav se malo gdje može vidjeti.
    • Lokalno stanovništvo je divno. Bez obzira na jezičke barijere, očigledno je da daju sve od sebe da vam pruže pomoć i uslugu koja prevazilazi sve standarde.
    • Nešto dalje od obale čeka vas pregršt stvari koje treba otkriti: bogata istorija Crne Gore (Crnogorci su poznati kao brojčano mali narod koji je u više navrata tokom bogate istorije pobjeđivao mnogo brojnije neprijatelje), svetilišta (u Crnoj Gori se nezvanično nalazi najveći broj svetilišta na teško pristupačnim mjestima), čuda prirode, kao što je NP Skadarsko jezero. Ako se opredijelite da Crnu Goru posjetite samo radi odmora na plaži, sigurno ćete se pokajati.
    • Uprkos činjenici što se u zemlji ubrzano grade novi rizorti i hoteli, i dalje možete pronaći skrivene dragulje kao što su mala ribarska mjesta. Tako, primjera radi, ako posjetite Perast, možete uživati u ukusnoj morskoj hrani i pogledima na obližnja ostrva Gospa od Škrpjela i Sveti Marko.
    • Ako se potrudite da pođete malo dalje od glavnih turističkih tačaka, možete otkriti skrivene plaže i mjesta i uživati u makar djelimičnoj izolaciji, bez gomile drugih turista. Na svim plažama postoji najmanje jedan restoran ili bar, po uzoru na grčke taverne, gdje možete da pijuckate koktele ili pivo u hladu guste borovine i da kunete tužnu sudbinu što morate da se vratite na posao!
    • Ako ste ljubitelj morske hrane, onda ste došli na pravo mjesto. Možda nećete prepoznati naziv jela za koje se opredijelite (izgleda da se Crnogorci teško odlučuju na jedan jedinstveni naziv jela čak i kada je riječ o dva restorana koji su jedan pored drugog), ali ćete sigurno dobiti fenomenalan izbor svježe ulovljene ribe, pa sami možete da odaberete koju ribu želite da vam spreme u restoranu. Plaćate ribu po težini i kategoriji, tako da u teoriji možete potrošiti dosta. Zapravo, možete da se gostite kao kralj, uz lokalno vino Vranac (crno vino) ili Krstac (bijelo vino) za manje od 10 eura po glavi.
    • Što se tiče kvaliteta usluge, bićete prijatno iznenađeni. Ljubaznost je na nivou a od konobara možete da očekujete da vam preporuče specijalitete dana i da budete sigurni da vas niko neće nasamariti.
    • Cijene su relativno pristupačne (iako će se i to promijeniti). Crna Gora je zemlja u kojoj vlada gotovina, ali se mogućnost plaćanja karticama vrlo brzo širi po svim restoranima, prodavnicama, benzinskim pumpama. Naravno, u urbanim cjelinama ćete pronaći i sve veći broj bankomata.
    • Crna Gora je divna zemlja sa divnim ljudima.

Kalendar dostupnosti

Danas
Zauzeto
Odabrano
15 Posebna ponuda
15 Datum smjene

Dodaci

Transfer od/do aerodromaPo booking

Transfer from Tivat Airport to the Villa includes a 7-seater luxury class passenger van. 

Pošaljite upit za cijenu
Najam automobilaPo booking

Small SUV for 5 persons (Audi Q3, BMW X1, Volkswagen Tiguan..) 

Pošaljite upit za cijenu
Rentiranje jahtePo booking
Pošaljite upit za cijenu
EkskurzijePo booking
Pošaljite upit za cijenu
Konsijerž Po booking
Pošaljite upit za cijenu
Čuvanje djecePo booking
Pošaljite upit za cijenu
Tačne cijene su date u evrima. Ostale valute služe samo za poređenje.

Pravila objekta

  • Vrijeme prijave: 15:00 - 23:30 h
  • Vrijeme odlaska: 01:00 - 12:00 h
  • Max. broj gostiju: 12
  • Kućni ljubimci: Nije dozvoljeno
  • Pušenje: Nije dozvoljeno
  • Okupljanja: Nije dozvoljeno

Super fleksi

Prije check in-a vraća se Avans
0 - 14 dana 0% 100%
15 - 29 dana 50% 100%
30 - 500 dana 90% 40%

Rezerviši

Ekspert za vile

Za sve Vaše želje i savršen odmor!

Sviđa vam se ovaj objekat?
Penthouse Grand Suite - Avala Resort

Nastavi pretragu